Jūras svētkos, 8.jūlijā, Liepājas Jūrmalas parkā tika izstādīts Patentu valdes un Liepājas valstspilsētas domes kopīgi veidotais informatīvais stends, kurā ikviens varēja uzzināt par to, kā atšķirt oriģinālas lietas no viltojumiem, kādiem aspektiem pievērst uzmanību, izvēloties tirgotāju, kāpēc viltotas preces ir kaitīgas dabai, kā arī atraktīvā veidā gan aptaustīt, gan saklausīt un saskatīt autentisko. Apmeklētāju interese par stendu bija ļoti liela – par to liecināja gan uz vietas veiktā aptauja, konkurss sociālajos medijos, kā arī Patentu valdes pārstāvju sniegtās konsultācijas apmeklētājiem visas dienas garumā.

Stendā apmeklētāji varēja iepazīties ar faktiem par viltoto preču nodarīto kaitējumu, aplūkot klātienē, kādas izskatās oriģinālas lietas un kā to viltojumi. Vienlaikus aizraujošā veidā ar stenda palīdzību tika prezentēta Liepājas unikalitāte un autentiskums, piemēram, aicinot izbaudīt Liepājas pludmales smiltis, kas ir tik baltas, kā nekur citur, vai arī sajust atšķirību starp Liepājas vēju un “vēja izstrādājumu”.

Paralēli sociālā medija “Facebook” Patentu valdes profilā norisinājās konkurss, kurā ikviens varēja atbildēt uz jautājumiem, kam atbildes meklējamas stendā izvietotajā informācijā. Par balvu  – JBL bezvadu skaļruni – sacentās pareizo atbilžu autori, un uzvarētājs tika noskaidrots ar nejaušas izlozes palīdzību. Tāpat stenda apmeklētāji varēja uz vietas ar balsošanas metodi atbildēt uz jautājumiem, ko ieguvuši pēc iepazīšanās ar stendā izvietoto informāciju. Kopumā balsojumā piedalījās vairāk nekā 600 apmeklētāji.

Apmeklētāji sarunas laikā ar patentu valdes pārstāvjiem izteica atzinību par šāda stenda izveidi, kā arī uzteica Liepājas valstspilsētas domi, kas aktualizējusi jautājumus par autentiskumu, oriģinālu preču nozīmi un viltojumu negatīvo ietekmi.

Kopumā Jūras svētkus Liepājā apmeklēja aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Šī gada sākumā Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja saprašanās memorandu ar Patentu valdi par sadarbību projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”, paredzot pašvaldības un Patentu valdes kopīgas aktivitātes ar mērķi veicināt Liepājas iedzīvotāju informētību par intelektuālā īpašuma aizsardzību, izglītojot autentisku produktu pirkšanas ieradumu ieviešanā ikdienā, kā arī popularizējot Liepāju kā pilsētu, kas atzīst autentiskas izcelsmes produktus un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

Liepājas valstspilsēta autentiskuma pilsētu tīklam pievienojās ar saukli “Autentisks ir mūžīgs”, un ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas ir pievienojusies šim projektam, iestājoties par oriģināliem, autentiskiem produktiem un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību.

Galvenais projekta mērķis ir ar dažādām publiskām aktivitātēm veicināt izpratni par oriģināla dizaina, autentisku produktu un pakalpojumu nozīmi.

Līdz šim projektā ir iesaistījušās vairākas Eiropas pilsētas, tostarp Saloniki un Mikonas (Grieķija), Sofija un Plovdiva (Bulgārija), Banska Bistrica (Slovākija), Madride (Spānija) un Lisabona (Portugāle). Liepājas valstspilsētas pašvaldība ir uzaicināta dalībai projektā kā vienīgā pašvaldība no Latvijas.

Projektu realizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Patentu valdi un Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroju projekta “Authenticity” ietvaros.

Plašāku informācija var atrast šeit: www.liepaja.lv/autentisks 

Izvēlne